+48 513 253 253 kontakt@liteseo.pl

September 2019 Core Update – aktualizacja algorytmu Google

Co to jest September 2019 Core Update?

Google 24.09.2019 zapowiedziało na swoim twitterze aktualizację głównego algorytmu odpowiadającego za wyszukiwanie jako September 2019 Core Update. Praca nad jak najlepszym działaniem wyszukiwarki i drobne w tym zakresie zmiany wprowadzane są regularnie, o czym użytkownicy nie zawsze są informowani. Duże zmiany w algorytmie zwane „Core Update” zapowiadane z wyprzedzeniem wprowadzane są często przez kilka dni, dlatego użytkownicy wyszukwiarek mogą obserwować różne wahania w pozycjach istotnych dla prowadzonej działalności fraz kluczowych. Zapowiadana zmiana może wpłynąć zarówno na radykalne wzrosty ale też spadki pozycji słów kluczowych, które np. przed aktualizacją zajmowały pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania. 

Jakie działania SEO mogą przywrócić dawne pozycje bądź je ustabilizować?

Każda wprowadzona zmiana w algorytmie wpływa na prowadzone działania SEO. Konieczna może się okazać zmiana przyjętej strategii odnośnie optymalizacji i pozycjonowania witryny. Google podpowiada rozwiązania, które mogą przynieść pozytywny efekt. Istotne są przede wszystkim wartościowe treści na stronie. Witryna, która dostarcza użytkownikowi wysoce jakościowych treści jest promowana w wynikach wyszukiwania. Treści publikowane na stronie powinny m.in.:

  • zawierać aktualne i oryginalne informacje oparte np. o przeprowadzone badania, analizy czy raporty,
  • wyczerpywać temat,
  • nie być kopią treści dostępnych pod innymi źródłami, tylko zawierać elementy wyróżniające i oryginalne,
  • zawierać tytuły i nagłówki, które w sposób opisowy skracają przedstawione tematy,
  • być unikalne i przejrzyste.

Aby strona mogła być wysoko oceniona przez algorytm powinna oprócz wysoko jakościowej treści zawierać inne istotne elementy. Nie powinny np. znaleźć się na niej poważne błędy w kodzie witryny. Strona powinna być także zgodna z zasadą EAT (Expertise, Authority & Trustworthiness), czyli cechować się takimi atrybutami jak rzetelność, uutorytet i wiarygodność.

Oficjalne aktualizacje Google

Ostatnio znane oficjalne aktualizacje algorytmu wyszukiwania były w marcu i czerwcu 2019 roku. Czas pokaże jakie zmiany przyniesie aktualizacja nazwana „September 2019 Core Update”.

aktualizacja algorytmu google

Jesteś zainteresowany SEO/SEM dla swojej witryny?

Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Czekamy na ciebie!

5/5 - (1 vote)