+48 513 253 253 kontakt@liteseo.pl

Słowa kluczowe

Co to są słowa kluczowe (frazy kluczowe)?

Frazy kluczowe to słowa najważniejsze w działalności firmy, na które dane przedsiębiorstwo chce znaleźć się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania i np. być widocznym w płatnych wynikach wyszukiwania i reklamach. Słowa te powinny być zgodne z działalnością przedsiębiorstwa oraz z treściami, które widoczne są na stronie, bądź o które dana strona zostanie zaktualizowana. Treść na stronie to kluczowy składnik pozycjonowania strony.

Słowa kluczowe w wyszukiwarce

Użytkownik szukający interesującego go zagadnienia np. zwrotu „program do faktur” wpisuje tekst w wyszukiwarkę Google. Wpisywany tekst to tzw. fraza kluczowa.

Następnie oczom użytkownika pojawiają się różne wyniki wyszukiwania. W pierwszej kolejności zobaczyć można strony z tzw. płatnymi wynikami wyszukiwania. Są to płatne reklamy.

Na wskazanej frazie będzie wyglądać to następująco:

program do faktur

Poniżej płatnych wyników wyszukiwania użytkownik nie widzi już reklam tylko tzw. organiczne wyniki wyszukiwania.

W momencie, gdy do wyszukiwarki zostanie wpisana fraza „program do wystawiania faktur zwolnionych z vat” w organicznych wynikach wyszukiwania (występujących bezpośrednio po płatnych reklamach) widok będzie następujący:

program do wystawiania faktur

W momencie, gdy do wyszukiwarki zostanie wpisana fraza „program do faktur” w organicznych wynikach wyszukiwania (występujących bezpośrednio po płatnych reklamach) widok będzie następujący:

wyniki organiczne
słowa kluczowe

Jesteś zainteresowany SEO/SEM dla swojej witryny?

Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Czekamy na ciebie!

5/5 - (1 vote)